Alexey Viktorovich Shevtsov: biografia, kariera i życie osobiste

Anonim

Zapaśnik pod każdym względem! Możesz opisać tego wspaniałego sportowca - Aleksieja Wiktorowicza Szewcowa. A oto jego historia ...

Dzieciństwo i młodość

Alexey Shevtsov urodził się 29 stycznia 1979 r. W uzbeckiej SSR w mieście Fergana. Od dzieciństwa chłopiec bardzo lubił zapasy i często zmieniał swoich rówieśników. Jednak rodzina musiała przenieść się do Moskwy wcześniej, aby zamieszkać na stałe. W wieku 10 lat sam Aleksiej zapisał się do zapasów grecko-rzymskich. Pierwszym trenerem, z którym był aktywnie zaangażowany, był Eugene Peremyshlev. Pod jego kierownictwem chłopiec odniósł pierwsze sukcesy w tym sporcie. W wieku 17 lat Alexey rozpoczął studia u odznaczonego trenera ZSRR Wiktora Michajłowicza Igumenowa. Będąc wielokrotnym mistrzem świata i Europy, Igumenov intensywnie przygotowywał faceta do kariery zawodowego zapaśnika. Jego pierwszy poważny sukces, Alexey osiągnął po 2 latach treningu z nowym trenerem, kiedy był w stanie wygrać pierwsze medale w mistrzostwach Rosji (srebro). Ale to był dopiero początek. Rok później został złotym medalistą Mistrzostw Świata i Europy Juniorów. Rok później powtórzył swój sukces na Mistrzostwach Rosji, zdobywając srebrny medal turnieju.

Kariera zawodowa i osiągnięcia sportowe

Po ostatnich sukcesach w różnych turniejach Aleksiej Szewcow stał się pełnoprawnym członkiem rosyjskiej drużyny narodowej i pojechał z nią na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000, które odbyły się w Sydney. Rozpoczął swoją pierwszą walkę w kategorii do 54 kg przeciwko przedstawicielowi Korei Południowej Kang Yong Gong. I już w nim Rosjanin został pokonany z wynikiem 10: 5. Taka obraźliwa porażka ostatecznie wyrzuciła zapaśnika z wyścigu o medale olimpijskie. Nawet kolejne zwycięstwo nad rumuńskim Marianem Sandu nie pozwoliło Alexeyowi opuścić grupy z pierwszego miejsca, które wcześniej określało wynik jego występu.

Po 4 latach ponownie udał się w drużynie na następne Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w Atenach. Rozpoczął swój występ w kategorii do 60 kg, z dwoma zwycięstwami nad reprezentantami Chin i Niemiec, co umożliwiło osiągnięcie fazy play-off. W ćwierćfinale Rosjanin pokonał Nurlan Kojaiganov. W półfinale zmierzył się z silnym zapaśnikiem z Kuby, Roberto Monzonem. Na tym maszcie wziąłem Kubańca, wysyłając Aleksieja, by walczył o trzecie miejsce w turnieju. Jeden krok od medalu, stracił następny mecz z Bulgar Armenem Nazaryanem. W związku z tym Szewcow nie otrzymał ponownie wyróżnień na Olimpiadzie, ale jego występ był o rząd wielkości wyższy niż w poprzednich grach.

Niepowodzenia na Igrzyskach były z nawiązką kompensowane przez inne międzynarodowe turnieje. W 2001 roku wygrał Puchar Świata. W 2005 roku zdobył brązowe medale na brązowych medalach Mistrzostw Świata i Europy. W tym samym roku Aleksiej Szewcow otrzymał tytuł "Czczonego mistrza sportu".

W 2006 r. Zakończył karierę sportową w karierze i został kandydatem nauk pedagogicznych w MGFSO. W 2014 został honorowym trenerem Rosji

Obecnie Alexey Viktorovich Shevtsov kontynuuje szkolenie przyszłych pokoleń młodych championów, przygotowując ich do nowych wyzwań i sukcesów w sporcie.